Британія пропонує Євросоюзу, Японії й США разом «дружити проти» китайських компаній

Британія пропонує Євросоюзу, Японії й США разом «дружити проти» китайських компаній

Вона пропонує співпрацювати з союзниками в боротьбі з «несправедливою поведінкою» китайських фірм

Британія пропонує Євросоюзу, Японії й США разом «дружити проти» китайських компаній
фото weforum.org

Великобританія пропонує співпрацювати з Євросоюзом, Японією і Америкою, щоб припинити «несправедливу поведінку» китайських державних підприємств, повідомила міністр торгівлі  країни Ліз Трасс на Всесвітньому економічному форумі в п'ятницю, передає Reuters.

Ліз Трасс, що відповідає за налагодження нових торгових зв'язків по всьому світу після виходу Великобританії з Євросоюзу, буде прагнути досягти консенсусу серед міністрів торгівлі стосовно того, що необхідно боротися з «шахраями і зловмисниками» в галузі вільної торгівлі.

«Ми хочемо вжити заходів щодо субсидій і державних підприємств, які підривають справжню вільну торгівлю і повинні припинити зловживання – це означає введення нових правил», – сказала Трасс.

Відносини між Великобританією і Китаєм в останні роки охололи: від активного залучення китайських інвестицій в британську інфраструктуру в 2015 році до заборони телекомунікаційній компанії Huawei мати доступ до її комунікаційної мережі. Також країна посилила правила щодо іноземних інвестицій з міркувань національної безпеки.

Трасс звертається з цим же закликом і до Світової організації торгівлі, заявляючи, що система вирішення спорів, яка діє в організації, повинна бути оновлена, і вона має вживати більш жорстких заходів, «щоб найбільші країни не могли домінувати над дрібнішими».

Вийшовши з політичного і економічного союзу з ЄС і уклавши замість цього тільки обмежену угоду про вільну торгівлю, Великобританія шукає по всьому світу нові ринки і намагається зайняти місце головного прихильника вільної торгівлі.

Очікується, що найближчим часом Великобританія подасть офіційну заявку на приєднання до всеосяжної і прогресивної угоди про транстихоокеанське партнерство – торговий блок з 11 країн Тихоокеанського регіону, включаючи Японію, Канаду і Австралію.

Як повідомлялося, 50 британських компаній переїхали до Франції у зв'язку з Brexit.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті