Щоб мотивувати людей частіше ходити пішки як на короткі, так і на довгі відстані, парламент федеральної землі Берлін прийняв перший в Німеччині закон для пішоходів.
Це дозволить для жителів і гостей німецької столиці створювати умови для більш безпечного і комфортного пересування по місту пішки. Збільшити протяжність зелених зон, встановити більше лавок, – ось лише небагато з наміченого в Берліні, пише Deutsche Welle.
Закон стане частиною прийнятого в середині 2018 року закону про дорожній рух, названого берлінською владою «Законом про мобільність» і покликаний більше враховувати інтереси велосипедистів і спонукати людей до того, щоб для пересування по місту вони надавали перевагу не автомобілю, а велосипеду та місцевому громадському транспорту. І ось тепер, з внесенням нового доповнення до цього закону, Берлін робить ще один крок до цього.
Одне з поставлених новим законом завдань – при будівництві та реконструкції вулиць і парків значно покращувати їх благоустрій, збільшувати протяжність зелених громадських просторів і кількості громадських лавок.
Також заплановано збільшення кількості закритих для автомобільного руху вулиць і перетворення їх на дитячі ігрові майданчики і прогулянкові простори для сімей з дітьми. А ще в Берліні має з'явитися більше площ для зустрічей і спілкування.
«Кожна людина в Берліні повинна мати можливість дістатися до місця призначення прямими і пов'язаними між собою пішохідними доріжками», – йдеться в офіційному документі.
Крім іншого, буде збільшено кількість пішохідних переходів «зебра».
Планується зробити максимум і для того, щоб в Берліні у пішоходів, в тому числі у маленьких дітей, літніх і людей з обмеженими можливостями здоров'я, була можливість перейти будь-яку, навіть широку вулицю за одну фазу зеленого світла світлофора.
Для зручності тих, хто погано або зовсім не бачить, до 2030 року по всьому Берліну звичайні світлофори повністю замінять на звукові і забезпечені вібраційними кнопками.
Закон про пішоходів підсилює відповідальність за свою роботу комунальних служб, що займаються технічним обслуговуванням вулиць, міських доріг і тротуарів.
Покарання за порушення правил дорожнього руху, що ставлять під загрозу безпеку пішоходів і велосипедистів, надалі передбачені більш суворі, ніж раніше.
У Берліні вважають, що прийняття цього закону – великий крок вперед, який сприяє покращенню екології, а також підвищенню комфорту і якості життя в місті.
Нагадаємо, згідно з дослідженням, чим різноманітніші дерева в міських парках, тим вищий імунітет у міських жителів.