Захворіло у світі
12,270,172
Померло у світі
554,953
Вилікувалось у світі
6,741,323
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Чим різноманітніші дерева в міських парках, тим вищий імунітет у міських жителів – дослідження

Чим різноманітніші дерева в міських парках, тим вищий імунітет у міських жителів – дослідження

Діти мають проводити на свіжому повітрі більше часу, щоб бути менш вразливими до хвороб

Чим різноманітніші дерева в міських парках, тим вищий імунітет у міських жителів – дослідження
фото pixabay.com

Чим більше видів дерев та інших рослин у міських парках, тим вищим є імунітет у жителів міста. До такого висновку прийшли вчені з Університету Аделаїди, результати їх досліджень опубліковані в Restoration Ecology, пише HighTech.

Рослинність зелених зон у містах може покращити різноманітність мікробіоти грунту до більш природного стану, а це, в свою чергу, позитивно впливає на здоров'я людини.

Дослідники порівняли склад різних типів міських зелених насаджень, в тому числі газони, пустирі, паркові насадження, заболочені ліси і залишкові ліси в місті Плейфорд в Австралії.

Мета дослідження полягала в тому, щоб зрозуміти: чи можна відновити мікробіом міських зелених насаджень. За даними вчених, саме цей процес піддасть городян взаємодії з великою кількістю мікроорганізмів, складових мікробіоти, а значить, буде з більшою інтенсивністю розвивати імунну систему в людей.

Джейкоб Міллс з Інституту біологічних наук і навколишнього середовища Університету Аделаїди стверджує, що історично люди жили в сільських і диких ландшафтах, а діти проводили більше часу на свіжому повітрі, що дозволило їм бути під впливом більшої кількості мікробів.

«Урбанізація радикально змінила наше дитинство. Більше часу, проведеного в приміщенні, низькоякісні дієти і менший вплив дикого середовища призвели до значного збільшення кількості захворювань органів дихання», – каже Джейкоб.

«Вплив біоразноманітного природного середовища несе екологічні вигоди – зелені зони з вищою функцією екосистеми дають дітям кращу можливість контактувати з ґрунтом, який, в свою чергу, містить мікробні сполуки, що зменшують стрес і занепокоєння. Простіше кажучи, чим більша різноманітність в мікробіотах, тим діти здоровіші», – додає вчений.

Дослідження показало, що зелені зони з залишками місцевих лісів містять більшу різноманітність мікробіоти, і сильно відрізняються від газонів і порожніх ділянок, які мали меншу різноманітність мікробіоти.

«Міські простори з низьким вмістом мікроорганізмів, як правило, більш сприятливі для хвороботворних мікроорганізмів і шкідників, також відомих як мікробні «бур'яни». Збільшення різноманітності видів рослин важливо для структури мікробних спільнот і підвищує функцію екосистеми», – пояснив науковець.

«Підвищення біорізноманіття може призвести до зниження рівня неінфекційних захворювань за рахунок покращення підготовки нашої імунної системи до боротьби з хворобами», – підсумовує вчений.

Нагадаємо, в Парижі невідомий зломщик відкриває закриті на замок ворота парків і скверів, щоб в них могли заходити люди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті