Сполучені Штати офіційно приєдналися до Паризької угоди з клімату в п'ятницю, 19 лютого, активізуючи глобальну боротьбу зі зміною клімату. Як повідомляє Reuters, адміністрація президента Джо Байдена планує радикальне скорочення викидів протягом наступних трьох десятиліть.
Вчені та іноземні дипломати привітали повернення США до договору. У 2015 році майже 200 країн підписали пакт про запобігання катастрофічної зміни клімату і Сполучені Штати стали єдиною країною, яка з нього вийшла.
Байден відвів центральне місце проблеми кліматичних змін у зовнішній політиці і у сфері національної безпеки США. Президент США пообіцяв прокласти шлях до нульових викидів в США до 2050 року. Вчені заявили, що глобальні викиди мають скоротитися вдвічі до 2030 року, щоб запобігти руйнівним наслідкам глобального потепління.
Нагадаємо: Байден призначив своїм радником з питань клімату колишнього держсекретаря Джона Керрі. Команда Байдена заявила, що Керрі буде «боротися зі зміною клімату» в цій ролі, яка вперше буде включена в раду національної безпеки. Цей крок свідчить про те, що новообраний президент розглядає кліматичну кризу як «невідкладну проблему національної безпеки».
Як повідомлялось, Байден у перший день свого перебування на посаді підписав серію указів, які скасовують гучні рішення Дональда Трампа. Зокрема, він підписав указ про приєднання США до Паризької угоди з клімату, з якої країна вийшла після приходу до влади Трампа. Крім того, новий глава Білого дому скасував рішення Трампа про вихід із Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).