Екстопменеджер «ПриватБанку» Яценко після затримання переписав свої статки на родину – «Слідство.Інфо»

НАБУ через «завантаженість та інші пріоритети» не наклало попередній арешт на його активи

Експерший заступник голови «ПриватБанку» Володимир Яценко
Фото: фейсбук-сторінка Володимира Яценка

Колишній заступник голови правління «ПриватБанку» Володимир Яценко увечері 22 лютого та впродовж дня 23 лютого переписав на цивільну дружину та доньку свої статки. Про це йдеться в розслідуванні «Слідства.Інфо».

Банкіра затримали близько опівдня 22 лютого, а ввечері того дня від Яценка його цивільній дружині перейшли його корпоративні права в кількох компаніях.

«Зокрема, йдеться про ТОВ «Фінтех бенд» – це та сама компанія, яка створювала «Монобанк». Яценко переписав на цивільну дружину свою частку в цій компанії розміром 172 000 грн. Також родичці перейшла частка Яценка розміром 488 000 грн в компанії «Естейт сіті»  і частка в 162 000 гривень у компанії «Ейсі дісі процесінг», – повідомляється в розслідуванні.

23 лютого на доньці Яценка, Ганні, повністю перейшла компанія «Улянівка агро»: 23 об’єкти нерухомості, 500 земельних ділянок і 17 автомобілів. Того ж дня вона отримала 90% компанії «Машівка агро альянс». Ганні Яценко перейшла частка компанії у розмірі 32,5 млн грн. У власності компанії  перебувають 28 об’єктів нерухомості, 2 483 земельних ділянок і 64 автомобілі.

«Це все відбувалося у той час, коли затриманий банкір перебував в ізоляторі тимчасового тримання. За інформацією журналістів, компанії переписувалися на підставі нотаріальної довіреності, яку Яценко підписав, ймовірно, напередодні затримання в «Борисполі», – додають журналісти.

У розслідуванні зазначається, що в обхід стандартній процедурі, коли одразу після затримання детективи НАБУ накладають так званий попередній арешт на майно та активи підозрюваного, правоохоронці завчасно не ініціювали накладення тимчасового арешту на це майно через завантаженість та інші пріоритети.

«У зв’язку з можливим витоком інформації про погодження повідомлень про підозру особам у вчиненні кримінальних правопорушень, слідчою групою в період з 22.02.2021 по 25.02.2021 проведені інші невідкладні процесуальні дії «…» З урахуванням вищевказаних обставин та необхідності розстановки пріоритетів у проведенні невідкладних слідчих дій в умовах обмеженості людських ресурсів, питання щодо накладення тимчасового арешту на майно підозрюваного не ініціювалося», – йдеться у відповіді.

Водночас, у НАБУ повідомили, що їм вдалося арештувати майно, яке було безпосередньо у власності підозрюваного Яценка. Зокрема, йдеться про 8 житлових будинків, 2 квартири, 20 земельних ділянок, 6 автомобілів та 1 судно.

23 лютого НАБУ оголосило підозру експосадовцям державного «ПриватБанку» в розкраданні 136 млн грн: колишньому голові правління банку, його заступнику і за сумісництвом голові правління компанії, повʼязаної з банком.

25 лютого Яценко вийшов з-під арешту. За нього внесли 52 млн грн застави.

Пізніше стало відомо, що колишні члени правління «ПриватБанку» Дмитро Дубілет та Володимир Яценко вийшли зі складу бенефіціарів компанії «Фінтех Бенд

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS