Все більше країн призупиняють вакцинацію препаратом AstraZeneca: що відомо наразі

З іншого боку, багато інших країн виступили на захист використання вакцини та заявили про продовження вакцинації

фото www.flickr.com/photos/cheshireeastcouncil/10270311595

Низка країн Європи та Азії призупинили щеплювати населення вакциною проти коронавірусу, розробленою AstraZeneca і Оксфордським після повідомлень про виникнення згустків крові у деяких вакцинованих, повідомляє CNBC.

Сьогодні Таїланд став першою азійською країною, яка припинила використання препарату з міркувань безпеки незабаром після того, як Данія оголосила про двотижневу паузу у своєму загальнонаціональному розгортанні імунізації після повідомлень про тромби і одну смерть.

Також призупинили використання вакцини Oxford-AstraZeneca: Норвегія, Ісландія, Болгарія, Румунія, Люксембург, Естонія, Литва і Латвія.

Тим часом Австрія та Італія заявили, що припинять використання вакцини в якості запобіжного заходу.

Європейський регулятор з лікарських засобів, Європейське агентство з лікарських засобів (EMA), підкреслило, що немає ніяких ознак того, що щеплення викликає утворення тромбів, додавши, що, на його думку, переваги вакцини «продовжують переважувати ризики».

EMA визнало, що деякі держави-члени призупинили використання вакцини Oxford-AstraZeneca, але заявили, що щеплення можуть тривати, поки триває розслідування випадків утворення тромбів.

Станом на середу, 10 березня, близько 5 млн осіб в Європі отримали вакцину Oxford-AstraZeneca. З цього числа було зареєстровано 30 випадків так званих «тромбоемболічних подій». Ці випадки відносяться до утворення тромбів у кровоносних судинах і блокування кровотоку.

AstraZeneca заявила, що вакцина була ретельно вивчена в ході випробувань фази 3, і дані експертної оцінки підтверджують, що щеплення «в цілому добре переноситься».

Багато інших країн виступили на захист використання вакцини і заявили, що будуть продовжувати вакцинацію нею. Серед таких країн – Великобританія, Франція, Австралія, Канада і Мексика.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS