Країнам ЄС намагалися продати неіснуючі COVID-вакцини на 14 млрд євро

Зловмисникам нічого не вдалося

Фото: pixabay.com

Директор Європейського бюро боротьби з шахрайством (OLAF) Віллі Ітяля заявив, що шахраї пропонували 12 країнам-членам Євросоюзу купити неіснуючі вакцини проти коронавірусу на понад 14 млрд євро. Про це повідомляє Yle, передає «Укрінформ».

За його словами, зловмисникам нічого не вдалося. OLAF вийшло на цю махінацію після того, як кілька країн ЄС, що отримали такі пропозиції, зв'язалися з Європейською комісією.

«Йдеться про організовану злочинність. Тобто надходять пропозиції, але цих вакцин насправді не існує», – сказав Ітяля.

За його словами, повідомлення про спроби шахрайства надійшли до бюро зокрема й з Фінляндії, там розслідуванням справи займаються місцеві правоохоронні органи.

Нагадаємо: шість країн ЄС вимагають розібратися з непропорційним розподіленням вакцин по країнах. Канцлер Австрії Себастьян Курц раніше порівняв європейський ринок вакцин з «базаром».

Розробник вакцини Pfizer створив альянс фармкомпаній, щоб задовольнити попит у Європі. 13 фармацевтичних організацій поставили мету виготовити 2 млрд доз до кінця 2021 року.

На початку березня ЄС експортував 34 млн доз вакцини COVID-19 в інші країни. Як повідомляє Bloomberg, найбільшу кількість – 9,1 млн доз – отримала Великобританія. На другому місці опинилась Канада (3,9 млн доз), США розмістились на восьмому місці з 954 000 доз.

5 березня ЄС вперше втрутився в поставку вакцин: Італія заблокувала поставку AstraZeneca в Австралію. У січні блок ввів тимчасовий контроль над експортом вакцин, вироблених усередині блоку, після сварки з AstraZeneca і проблем з нестачею вакцин для свого населення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS