Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
ЄС вперше втрутився в поставку вакцин: Італія заблокувала поставку AstraZeneca в Австралію

ЄС вперше втрутився в поставку вакцин: Італія заблокувала поставку AstraZeneca в Австралію

У січні блок ввів тимчасовий контроль над експортом вакцин, вироблених усередині блоку, після сварки з AstraZeneca і проблем з нестачею вакцин для свого населення

ЄС вперше втрутився в поставку вакцин: Італія заблокувала поставку AstraZeneca в Австралію
фото www.flickr.com/photos/30478819@N08/50714640066

Європейський союз вперше втрутився в поставку вакцин проти коронавірусу: Італія заблокувала постачання вакцини AstraZeneca-Oxford в Австралію.

Як повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела, британський фармгігант AstraZeneca запросив у Риму дозвіл на відправку близько 250 000 доз зі свого заводу в Ананії, Італія. Однак італійський уряд відмовилося. Інцидент підтвердило також і видання Financial Times.

Як відомо, у січні ЄС ввів тимчасовий контроль над експортом вакцин, вироблених усередині блоку, після сварки з AstraZeneca й інших проблем з поставками. ЄС знаходиться під тиском через те, що критики називають повільним впровадженням вакцин проти Covid.

Європейську комісію, яка очолює угоди про закупівлі, обвинуватили в тому, що вона не забезпечує достатньої кількості вакцин, а регіональне медичне агентство розкритикували за витрачання надто багато часу, щоб схвалити препарати, які вже отримали «зелене світло» на використання в іншому місці.

Контроль триватиме до кінця березня і дає державам-членам ЄС право відмовляти в дозволі на експорт, якщо виробники вакцин не дотримуються контрактів.

Нагадаємо: у січні AstraZeneca заявила, що навесні доставить в ЄС набагато менше доз, ніж спочатку очікувалося, через виробничі проблеми на її заводах в Нідерландах і Бельгії. 31 січня фармгігант заявив, що поставить 9 млн додаткових доз в І кварталі, щоб спробувати заповнити дефіцит.

Нагадаємо: Північна Корея отримає 1,704 млн доз вакцини виробництва AstraZeneca в рамках міжнародної програми ВООЗ по допомогу бідним країнам COVAX.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті