США, Євросоюз, Великобританія і Канада ввели санкції проти китайських чиновників за порушення прав людини в Сіньцзяні, що стало першою подібною скоординованою дією Заходу проти Пекіна за останні три десятиліття. Як повідомляє Reuters, китайська сторона одразу завдала удару у відповідь і впровадила заходи проти включаючи європейських законодавців, дипломатів, а також заборонили підприємствам з ЄС торгувати з Китаєм.
«На тлі зростаючого міжнародного засудження (Китай – ред.) продовжує здійснювати геноцид і злочини проти людства в Сіньцзяні», – заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Міністерство закордонних справ Канади заявило, що «зростаюча кількість свідчень вказує на систематичні порушення прав людини китайською владою з ініціативи держави».
Активісти і експерти ООН з прав людини кажуть, що в таборах в Сіньцзяні перебувають не менше 1 млн мусульман. Активісти і низка західних політиків звинувачують Китай у застосуванні тортур, примусової праці та стерилізації. Китай заявляє, що його табори надають професійну підготовку та є необхідними для боротьби з екстремізмом.
Агентство зазначає, що ЄС першим ввів санкції у понеділок щодо чотирьох китайських чиновників, і однієї юридичної особи. Пізніше аналогічне рішення прийняли Британія та Канада.
Окремо міністри закордонних справ Австралії і Нової Зеландії виступили із заявою, в якій висловили «серйозну стурбованість зростаючою кількістю достовірних повідомлень про серйозні порушення прав людини щодо етнічних уйгурів та інших мусульманських меншин в Сіньцзяні» і привітали заходи, оголошені Канадою, ЄС, Великобританією і США