Команда вчених з Університету Суррея об'єдналася з університетами Манчестера і Лестера, щоб перевірити ефективність неінвазивного (що не потребує проникнення через зовнішні бар'єри організму) мазка шкіри для виявлення коронавірусу, пише TJournal.
Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Lancet E Clinical Medicine, вони проаналізували мазки ділянок шкіри, багатих шкірним салом – жирним речовиною, що виробляється сальними залозами організму. Вчені зібрали зразки у 67 осіб, серед яких 30 здали позитивний тест на коронавірус, а 37 – негативний.
Аналіз мазків шкіри повторив результати: у 30 осіб підтвердився коронавірус, а 37 виявилися здоровими. Як з'ясувалося, вся справа в рівні ліпідів: у людей з позитивним результатом тесту він нижчий, ніж у людей з негативним.
Як стверджують вчені, COVID-19 впливає на роботу ліпідного бар'єру, що захищає шкіру. Зважаючи на те, що зразки шкірного жиру можна зібрати швидко і безболісно, новий метод тестування може стати проривним.
«Наше дослідження показує, що в майбутньому ми зможемо використовувати неінвазивні засоби для виявлення таких захворювань, як COVID-19», – зазначила Мелані Бейлі, дослідник Університету Суррея.
Дослідники сподіваються, що цей спосіб зможе замінити теперішній підхід до тестування на COVID-19 у вигляді ПЛР-тесту, при якому мазок беруть із носоглотки або ротоглотки.
Як повідомлялося, Pfizer розробила таблетки від коронавірусу і почала тестувати їх на людях.