Персональні дані 533 млн користувачів Facebook опинилися у вільному доступі в мережі – ЗМІ

За попередніми даними, в мережу потрапили повні імена і прізвища клієнтів, ідентифікаційні дані їх сторінок в соцмережі, місця проживання, дати народження та низка біографічних даних

фото pixabay.com

На одному з хакерських форумів у відкритий доступ були викладені особисті дані і номери телефонів понад 533 млн користувачів соціальної мережі Facebook. Про це із посиланням на Business Insider повідомляє DW.

Витік, за даними видання, міг торкнутися користувачів зі 106 країн світу, в тому числі – близько 32 млн в США, 11 млн – у Великобританії, 6 млн – в Індії. В мережу потрапили повні імена і прізвища клієнтів, ідентифікаційні дані їх сторінок у Facebook, місця проживання, дати народження, низка біографічних даних, а в ряді випадків – також і адреси електронної пошти.

Офіційно в Facebook поки не підтвердили витік, проте представник корпорації зазначив у розмові з виданням, що інформація виявилася доступна третім особам через уразливість, яку компанія пізніше, у 2019 році, усунула.

За словами Елона Гела, співзасновника і технічного директора компанії з кібербезпеки Hudson Rock, він виявив витік ще в січні. Тоді, однак, база не була онлайн, а невідомий користувач хакерського форуму розмістив в мережі рекламу автоматизованого бота, який міг надати телефонні номери декількох сотень мільйонів користувачів Facebook за винагороду.

Нагадаємо: у липні 2019 року Федеральна торгова комісія США (FTC) наказала Facebook виплатити рекордний штраф в розмірі $5 млрд (4,4 млрд євро) після іншого масштабного витоку. Це – рекордний штраф, яким коли-небудь обкладалися компанії за порушення правил зберігання особистої інформації клієнтів, і один з найбільших, яких уряд США взагалі коли-небудь призначав.

На початку 2018 року стало відомо, що компанія Cambridge Analytica незаконно зібрала дані 87 млн ​​користувачів соцмережі і передала їх третім особам, в тому числі імовірно, передвиборчому штабу Дональда Трампа, який використовував їх для політичної реклами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS