Google виплатить майже $400 млн для врегулювання позову, поданому до неї 40 штатами США

Google виплатить майже $400 млн для врегулювання позову, поданому до неї 40 штатами США

Компанія також зробить більш прозорим надання інформації про відстеження розташування користувачів

Google виплатить майже $400 млн для врегулювання позову, поданому до неї 40 штатами США
фото Shutterstock

Американська технокомпанія Google погодилася виплатити $391 млн для врегулювання позову 40 штатів через порушення конфіденційності користувачів.

Позивачі стверджували, що компанія збирала дані про розташування користувачів навіть після їх відмови.

Джерело. Про це пише The New York Times.

Деталі. Google виплатить $391,5 млн для врегулювання позову, який подали генпрокурори 40 штатів США. Розслідування штатів розпочалося після публікації Associated Press у 2018 році.

Відповідно до угоди з мирного врегулювання позову, компанія також зробить більш прозорим надання інформації про відстеження розташування у 2023 році.

Наприклад, вона розповідатиме, як відключити відстеження та видалити вже зібрані дані.

На думку позивачів, Google вводила користувачів в оману, змушуючи думати, що після відключення на пристроях місцезнаходження компанія більше не збирає геодані. Але компанія продовжувала це робити за допомогою інших своїх сервісів, наприклад пошуку, та передавати дані рекламодавцям.

Врегулювання стало найбільшою угодою штатів США щодо конфіденційності в інтернеті, зазначає NYT. У Google заявили, що вже виправили деякі практики, згадані в угоді.

Бекграунд. Нагадаємо, розслідування встановило, що навігатори в автівках передають російським спецслужбам дані кожного 7-го українського водія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло