Контрольний пакет акцій «Мотор Січ» був проданий в офшорах за більш ніж $700 млн з порушеннями – без дозволу Антимонопольного комітету України (АМКУ) – за кошти наданих китайськими державними банками кредитів. Наразі ведеться кримінальне розслідування, остаточного рішення поки немає. Про це повідомив голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія в етері телеканалу «Україна 24», передає «Інтерфакс».
Нардеп спростував повідомлення про нібито пропозиції державою акцій «Мотор Січ» Туреччини або якимось іншим інвесторам.
Арахамія нагадав, що китайський покупець прийшов в АМКУ за дозволом через рік після придбання контрольного пакета, проте в ході розслідування Комітету з'ясувалося, що акції купували пов'язані особи, а значить, вони повинні були отримати дозвіл до угоди.
«Хтось має $700 млн десь в офшорах. З цим доведеться розбиратися, і точно в кримінальній площині це буде відбуватися», – зазначив нардеп, вказавши, що в Україні податки не були сплачені.
Відповідаючи на питання, хто є китайським інвестором, Арахамія вказав, що українська сторона зверталася до китайських дипломатів, щоб з'ясувати «це державна історія або приватна».
«Через деякий час виявилося, що ті люди, які купували, зараз з браслетами, з обмеженням свободи знаходяться в Китаї ти звинувачуються в розтраті в особливо великих розмірах, оскільки кредиторами цієї угоди були державні банки, у яких виникли тепер претензії до цих людей, які без дозволу купили цей завод», – описав ситуацію голова фракції.
Нагадаємо: торгівля акціями «Мотор Січ» була припинена 23 квітня 2018 року у зв'язку з арештом всіх 100% акцій за рішенням суду, ініційованого Службою безпеки України. Розслідування СБУ про законність продажу контрольного пакета акцій «Мотор Січ» було відкрито у вересні 2017 року.
Секретар РНБО Олексій Данилов за підсумками засідання 11 березня цього року заявив, що «Мотор Січ» буде повернута українському народові.
24 березня президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, яке стосується націоналізації «Мотор Січі».