АМКУ оштрафував дві фармкомпанії на понад 7 млн грн за обман споживачів
Відповідне рішення Комітет ухвалив 14 серпня

Антимонопольний комітет (АМКУ) оштрафував фармацевтичні компанії ТОВ «Гледфарм ЛТД» і ТОВ «Ілан Фарм» за поширення інформації, що вводить споживачів в оману.
Відповідні рішення АМКУ ухвалив на засіданні 14 серпня.
Регулятор встановив, що «Гледфарм ЛТД» поширював дієтичну добавку «Сахніл» як засіб, що зокрема «сприяє покращенню вуглеводного обміну, нормалізації підвищеного рівня цукру в крові». Проте, надати докази на підтвердження цих властивостей виробник не зміг.
АМКУ визнав такі дії порушенням, передбаченим статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» та оштрафував компанію на 5,42 млн грн, зобов'язавши припинити поширення оманливої інформації.
ТОВ «Ілан Фарм» не надав Комітету доказів, що косметичний засіб «Герпемакс крем-бальзам 15 г» є «комбінованим засібом для профілактики герпесу». Регулятор оштрафував виробника на 2,22 млрд грн.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що АМКУ оштрафував дві компанії, які займаються оптовою реалізацією лікарських засобів на понад 4 млрд грн за змову на ринку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].