«Мотор Січ» повернуть у власність держави найближчим часом - Данілов

«Мотор Січ» повернуть у власність держави найближчим часом - Данілов

Люди, які вкладали кошти в підприємство, отримають компенсацію

«Мотор Січ» повернуть у власність держави найближчим часом - Данілов
фото: biz.censor.net

На засіданні Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) прийняли рішення про повернення у власність держави ПАТ «Мотор Січ» «в законний спосіб найближчим часом», люди, які вкладали кошти в підприємство, отримають компенсацію. Про це на брифінгу за підсумками засідання заявив секретар Ради Олексій Данілов.

«П'яте питання, яке ми розглядали на засіданні РНБО, – про стан виконання рішення РНБО від 1 березня 2018 року про невідкладні заходи щодо захисту інтересів держави у сфері авіабудування. Мова йде про «Мотор Січ» у Запоріжжі. Прийняте відповідне рішення – згідно з цим рішенням підприємство «Мотор Січ» буде повернуто українському народу, буде повернуто у власність української держави в законний, конституційний спосіб найближчим часом», – підкреслив Данілов.

Також секретар РНБО повідомив, що незабаром будуть розглядатися й інші підприємства оборонно-промислового комплексу, які «дивним чином опинилися в руках приватних». Якщо серед них будуть виявлені й інші стратегічно важливі підприємства – їх також повернуть у держвласність.

«Ті люди, які вкладали гроші, які інвестували в ці підприємства, обов'язково будуть отримувати відповідну компенсацію. Це робиться для нацбезпеки нашої країни», – додав він.

Нагадаємо: 6 серпня Зеленський доручив уряду та РНБО перевірити, чи відповідає продаж акцій «Мотор Січ» китайцям національним інтересам – начебто китайські інвестори придбали ці акції без дозволу Антимонопольного комітету. Наступного дня Ярославський заявив, що прокуратура повторно заарештувала акції «Мотор Січі» та попросив Зеленського втрутитись, інакше китайські інвестори можуть подати багатомільйонні позови в міжнародні суди.

Китайські інвестори ПАТ «Мотор Cіч» направили українському уряду звернення в міжнародний арбітраж проти України.

Президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення РНБО від 28 січня 2021 року, яке передбачає застосування спеціальних економічних санкцій проти китайських інвесторів «Мотор Січі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло