Росія може стягувати нові підрозділи своїх військових поблизу Воронежа і в Криму, щоб домогтися від України відновлення водопостачання в Крим. Про це йдеться в матеріалі Mind «Ігри Путіна: топ-5 версій про стягування військ РФ до України», де видання проаналізувало мотиви Росії.
«Уряд України наосліп увійшов у цю кризу, вирішивши 2014 року перекрити Північно-Кримський канал. Крим залишився без прісної води з Дніпра. Через це площа зрошуваних земель на півострові скоротилася з 130 000 га до 14 000 га, і було обмежено водопостачання деяких кримських міст. Це створило очевидну військово-дипломатичну місію для Путіна: відкрийте канал або ми відберемо його силоміць», – цитують автори британський політичний журнал New Statesman.
Нагадаємо, від початку цього року в Криму висохло Аянське водосховище, що постачає водою Сімферополь, Сімферопольське та Загорське водосховища, при чому Баланівське наближається до висихання, а в березні міста Судак майже повністю висохло велике прісноводне озеро Бугаз.
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північнокримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після окупації Криму Росією у 2014 році постачання води на півострів із материкової частини України припинили.
Запаси води в Криму поповнюють із водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, надмірне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунтів на півострові. Окупаційна влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.
Раніше Mind писав, що скупчення нових підрозділів російських військових поблизу Воронежа і в Криму може свідчити про навмисну провокацію Росії, щоб Україна розпочала військові дії. Як наслідок, РФ введе регулярні війська «миротворців».