Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Стягування армії до кордону з Україною може проводитися, щоб домогтися відновлення водопостачання в Крим

Стягування армії до кордону з Україною може проводитися, щоб домогтися відновлення водопостачання в Крим

Від початку окупації площа зрошуваних земель на півострові скоротилася зі 130 000 га до 14 000 га

Стягування армії до кордону з Україною може проводитися, щоб домогтися відновлення водопостачання в Крим
Фото: pixabay.com

Росія може стягувати нові підрозділи своїх військових поблизу Воронежа і в Криму, щоб домогтися від України відновлення водопостачання в Крим. Про це йдеться в матеріалі Mind «Ігри Путіна: топ-5 версій про стягування військ РФ до України», де видання проаналізувало мотиви Росії.

«Уряд України наосліп увійшов у цю кризу, вирішивши 2014 року перекрити Північно-Кримський канал. Крим залишився без прісної води з Дніпра. Через це площа зрошуваних земель на півострові скоротилася з 130 000 га до 14 000 га, і було обмежено водопостачання деяких кримських міст. Це створило очевидну військово-дипломатичну місію для Путіна: відкрийте канал або ми відберемо його силоміць», – цитують автори британський політичний журнал New Statesman.

Нагадаємо, від початку цього року в Криму висохло Аянське водосховище, що постачає водою Сімферополь, Сімферопольське та Загорське водосховища, при чому Баланівське наближається до висихання, а в березні міста Судак майже повністю висохло велике прісноводне озеро Бугаз.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північнокримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після окупації Криму Росією у 2014 році постачання води на півострів із материкової частини України припинили.

Запаси води в Криму поповнюють із водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, надмірне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунтів на півострові. Окупаційна влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.

Раніше Mind писав, що скупчення нових підрозділів російських військових поблизу Воронежа і в Криму може свідчити про навмисну провокацію Росії, щоб Україна розпочала військові дії. Як наслідок, РФ введе регулярні війська «миротворців»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті