Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
В окупованому Криму практично висохло прісноводне озеро Бугаз

В окупованому Криму практично висохло прісноводне озеро Бугаз

Експерти вважають, що це результат не посухи, а надмірного споживання підземних вод

В окупованому Криму практично висохло прісноводне озеро Бугаз
Фото: ua.krymr.com

В окупованому Криму неподалік міста Судак майже повністю висохло велике прісноводне озеро Бугаз. Про це пише «Крим.Реалії».

Озеро відвідав кримський правозахисник Абдурешит Джеппаров. Він розповів, що воно сильно обміліло і перебуває на межі зникнення.

«Колись мальовниче місце – озеро Бугаз – яскравий тому приклад, зараз водоймище перебуває на межі зникнення. Це результат не посухи, а надмірного споживання підземних вод. Очевидно, що з пониженням рівня ґрунтових вод вичерпалися джерела, що живили озеро», – зазначив правозахисник.

Озеро живлять три окремі підземні джерела, які також поповнюються запасами дощу. Через це вода в цьому озері була придатна до пиття.

У лютому в Криму пересохли два водосховища.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північнокримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після окупації Криму Росією в 2014 році постачання води на півострів із материкової частини України припинили.

Запаси води в Криму поповнюють із водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, надмірне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунтів на півострові. Окупаційна влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті