Американська компанія Johnson&Johnson (J&J), яка розробила вакцину проти COVID-19, конфіденційно звернулася до своїх фармацевтичних конкурентів з проханням спільно вивчити ризик утворення тромбів і одноголосно заявити про безпеку препаратів.
Однак Pfizer і Moderna відмовилися від цієї ідеї, пославшись на те, що у їх вакцин проблем немає, а участь в дослідженнях може їх «заплямувати», розповіли співрозмовники The Wall Street Journal, пише The Bell.
На тлі зростання стурбованості рідкісними випадками тромбозу у щеплених J&J попросила AstraZeneca, а також Pfizer і Moderna об'єднати зусилля, щоб дослідити це питання. За словами співрозмовників WSJ, представники компанії в електронних листах і телефонних розмовах закликали створити неформальний альянс, який буде повідомляти про переваги та ризики щеплень. Тим самим компанія хотіла заспокоїти населення через почастішання випадків тромбозу після вакцинації.
Pfizer і Moderna аргументували відмову від пропозиції тим, що їх вакцини безпечні. Обидві компанії також не побачили потреби в тому, щоб дублювати зусилля, вже вжиті регуляторами і іншими організаціями, які досліджують проблему, кажуть джерела.
До того ж, за інформацією видання, одна з них турбується за свою репутацію: поява асоціації може поставити під сумнів безпеку препаратів від Pfizer і Moderna. Згоду висловила тільки AstraZeneca, яка першою постраждала через утворення тромбів у вакцинованих її препаратом.
За даними американських органів охорони здоров'я, в США було введено понад 7 млн доз вакцини J&J. У шести пацієнтів після щеплення утворилися тромби, одна жінка померла.
Серед вакцинованих препаратами Pfizer і Moderna побічних ефектів не зареєстровано, заявили регулятори. В середині квітня в США рекомендували призупинити використання вакцини J&J для перевірки випадків тромбозу після неї.
Тромбози, частка яких становить вкрай малий відсоток від вакцинацій, стали однією з причин відмови країн від альтернативної вакцини AstraZeneca. Відмова від ще одного препарату – Johnson&Johnson – може відкинути Євросоюз ще далі в термінах вакцинації населення.
Нагадаємо, Данія стала першою країною, яка повністю відмовилася від вакцини AstraZeneca.
Також стало відомо, що ЄК не продовжуватиме «вакцинні» контракти з AstraZeneca і J&J після закінчення терміну їх дії.