Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Данія стала першою країною, яка повністю відмовилася від вакцини AstraZeneca

Данія стала першою країною, яка повністю відмовилася від вакцини AstraZeneca

Уряд країни також спостерігає за розвитком ситуації навколо вакцини Johnson & Johnson

Данія стала першою країною, яка повністю відмовилася від вакцини AstraZeneca
фото DR

Данія стала першою країною в світі, яка повністю відмовилася від використання вакцини від коронавірусу виробництва AstraZeneca, пише Інтерфакс з посиланням на Copenhagen Post.

Це рішення пояснюється тим, що в дуже невеликої кількості осіб, вакцинованих цим препаратом, утворювалися тромби у крові.

Глава данського управління охорони здоров'я Сорен Брострем зазначив, що від вакцини вирішили відмовитися на тлі низької захворюваності в країні та наявності альтернативних препаратів.

Однак через це графік вакцинації населення буде зміщений на три тижні, і вона триватиме до середини серпня.

Данський уряд також спостерігає і за розвитком ситуації навколо вакцини Johnson & Johnson на тлі повідомлень про випадки тромбозу після щеплення цим препаратом. Данія замовила собі 8,2 млн доз цієї вакцини, і перша партія прибула в середу. Чи будуть її використовувати, поки що невідомо.

Приблизно кожен шостий датчанин отримав хоча б одну дозу вакцини від коронавірусу. Близько 149 000 чоловік зробили щеплення першою дозою препарату AstraZeneca. Їм запропонують зробити щеплення іншою вакциною пізніше.

Служби охорони здоров'я Данії тимчасово призупинили використання вакцини AstraZeneca 11 березня після перших кількох випадків тромбозу після щеплення.

Як повідомлялося, Єврокомісія вирішила не продовжувати в наступному році контракти на вакцину COVID-19 з такими компаніями, як AstraZeneca і Johnson & Johnson.

Також стало відомо, що в США призупинять вакцинацію препаратом Johnson & Johnson через тромбози.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті