Безпрецедентний надлишок запасів нафти, що накопичився під час пандемії коронавірусу, майже зник. Як повідомляє Bloomberg, за даними Міжнародного енергетичного агентства, станом на лютий в сховищах залишалося менше п'ятої частини від накопичених обсягів. Запаси сировини є тільки в Китаї, який зберіг їх для нових нафтопереробних підприємств.
Зміна балансу відбувається у зв'язку з тим, що ОПЕК і її союзники залишають величезні обсяги виробництва в автономному режимі, а попереднє відновлення економіки відроджує світовий попит на паливо. Це підтримує світові ціни на сиру нафту на рівні близько $67 за барель, що є благом для виробників, але викликає зростаюче занепокоєння у власників автомобілів і урядів, які побоюються інфляції.
«Комерційні запаси нафти в країнах ОЕСР вже повернулися до середнього рівня за п'ять років, – сказав Ед Морс, керівник відділу досліджень сировинних товарів Citigroup Inc.
За оцінками МЕА, запаси нафти в розвинених країнах все ще на 57 млн барелів вищі середнього показника за 2015-2019 роки станом на лютий, в порівнянні з піковими 249 млн барелів в липні.
Для коаліції ОПЕК +, що складається з 23 країн, цей спад є підтвердженням успіху сміливої стратегії, яку вони прийняли рік тому. Альянс скоротив видобуток на 10 млн барелів на добу у квітні минулого року.