Глобальний дефіцит чіпів збережеться протягом усього 2021 року і почне слабшати тільки до другого кварталу 2022. Про це попередили аналітики Gartner, пише DailyComm.
«Дефіцит напівпровідників призведе до серйозних збоїв у ланцюжку поставок і обмежить випуск багатьох видів електроніки в 2021 році. Контрактні виробники напівпровідників підвищують ціни на кремнієві пластини, а слідом за ними вартість своєї продукції піднімають і чипмейкери», – коментує прогноз провідний аналітик Gartner Канишка Чаухан.
Дефіцит на світовому ринку чипів і нестача потужностей відчувається на цілому ряді основних етапів виробництва мікросхем. Ситуацію ускладнює те, що всі сегменти напівпровідникової галузі є високотехнологічними і характеризуються мінімальною гнучкістю і можливостями в плані збільшення інвестицій в розширення потужностей в короткі терміни.
У більшості напівпровідникових категорій дефіцит триватиме до другого кварталу 2022 року, вважають аналітики.
Раніше японське видання Nikkei повідомляло, що напівпровідникова галузь потрапила в замкнене коло. Щоб вирішити проблему дефіциту чипів, потрібно збільшити виробничі потужності з випуску мікросхем. Але виробники обладнання для виготовлення напівпровідників самі страждають від нестачі потужностей.
Нагадаємо, Amazon, Apple, Google та інші ІТ-компанії закликали владу США профінансувати виробництво чипів.