Amazon, Apple, Google та інші ІТ-компанії закликали владу США профінансувати виробництво чіпів

Amazon, Apple, Google та інші ІТ-компанії закликали владу США профінансувати виробництво чіпів

Вони вимагають, щоб влада підтримала компанії, які постраждали від дефіциту чіпів

Amazon, Apple, Google та інші ІТ-компанії закликали владу США профінансувати виробництво чіпів
фото Pixaby

Великі технологічні компанії сформували коаліцію, щоб переконати членів Конгресу США виділити додаткове фінансування на виробництво мікросхем, пише Reuters.

До коаліції входять Amazon, Apple, Google і Microsoft, інфраструктурні компанії AT & T і Verizon і виробники процесорів Intel, Nvidia і Qualcomm. Ці кошти планують витратити на збільшення потужностей з виробництва мікросхем у США.

Коаліція підтримує закон CHIPS for America – в нього входять федеральні інвестиції в розвиток виробництва напівпровідників у США. Президент країни Джо Байден вже посилався на нього, коли просив $50 млрд для фінансування галузі.

Деякі автовиробники, наприклад Ford, просять забезпечити постачання чипів виключно для їх заводів, пише Reuters. Коаліція вважає, що уряд не повинен підтримувати лише одну галузь, хоча криза найбільше позначилася саме на виробництві автомобілів.

Пандемія Covid-19 спровокувала дефіцит мікросхем. Як писало Bloomberg, більше за всіх постраждали автовиробники – за їхніми оцінками, в 2021 році упущена вигода складе понад $60 млрд. Великі автовиробники Volkswagen і General Motors скоротили виробництво, Ford призупинив кілька заводів.

У квітні 2021 року тайванська TSMC, продукти якої використовують Apple, AMD, Qualcomm і Nvidia, оголосила, що дефіцит мікросхем збережеться до 2022 року. Схожі прогнози у Nvidia та Intel.

Компанії інвестують у розширення виробництва – TSMC збирається вкласти $100 млрд за три роки, а Intel оголосила, що інвестує $20 млрд у нові фабрики і почне виробляти чипи для інших компаній.

Як повідомлялося, ЄС хоче надати субсидії виробникам чипів Intel і TSMC, щоб вони будували заводи в Європі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті