Як у Apple: Google заборонить додаткам відстежувати дії користувачів без їх дозволу

Google оголосила про зміни в підході до обробки унікальних ідентифікаторів пристроїв, які дозволяють маркетологам відстежувати поведінку користувачів в додатках

фото www.flickr.com/photos/abel23/4890477309

Компанія Google вирішила дозволити користувачам мобільного програмного забезпечення Android відмовитися від відстеження рекламодавцями в їх додатках для смартфонів після того, як техногігант-конкурент Apple вжив заходів щодо забезпечення конфіденційності на iPhone. Як повідомляє Bloomberg, опція стане доступною в кінці 2021 року і оновленням сервісів Google Play.

Розробники більше не зможуть бачити унікальний рекламний ідентифікатор користувача, якщо ця людина відмовилася від отримання персоналізованої реклами.

На відміну від Apple, користувачі Google не відключаються від відстеження додатками для показу персоналізованої реклами за замовчуванням.

Протягом декількох місяців Google обмірковував спосіб надати користувачам Android більший контроль над своєю конфіденційністю за допомогою менш суворого підходу, ніж в Apple, пише видання. У травні Google заявила, що в 2022 році створить розділ безпеки у своєму Play Store, щоб користувачі Android могли бачити, які дані про них збирають і передають розробники, а також надати їм доступ до додаткової інформації про конфіденційність і безпеку.

Нагадаємо: Apple розбурхала індустрію мобільної реклами у квітні, коли в App Store почала діяти нова політика «Прозорість відстеження додатками». Суть в тому, що додатки, будь то програма для iPhone, iPad або Apple TV, тепер повинні запитувати в користувачів дозвіл на отримання доступу до IDFA (унікальний номер пристрою для рекламодавців) для відстеження активності цих користувачів в інших додатках, в тому числі, наприклад, Safari, для збору даних і показу персоналізованої реклами. Розробники очікують втратити дохід від цієї зміни, тому що більшість споживачів, швидше за все, не погодяться на збір їх даних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS