Зеленський підписав закон про оподаткування електронних послуг нерезидентів

Іноземні компанії, які надають цифрові послуги українцям, сплачуватимуть ПДВ за спрощеною процедурою через спеціальний сервіс

Фото: pexels.com

Президент Володимир Зеленський підписав закон про оподаткування електронних послуг нерезидентів. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Документ визначає особливий порядок оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) компаній-нерезидентів, що надають електронні послуги особам, які проживають на території України. Це дасть змогу збільшити надходження до державного бюджету від ПДВ. Такі правила оподаткування вже стають звичною практикою в іноземних державах, наприклад у країнах Європейського Союзу, Австралії, Білорусі, Казахстані тощо», – йдеться у повідомленні.

За законом, іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги, будуть зобов'язані зареєструватися платниками ПДВ, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік. Зробити це нерезиденти зможуть за полегшеною процедурою через спеціальний електронний сервіс. Вони також складатимуть спрощену електронну звітність державною або англійською мовою.

Водночас, згідно з документом, від сплати ПДВ звільняються операції з постачання послуг з дистанційного навчання через інтернет, якщо мережа використовується виключно як засіб комунікації між викладачем і слухачем.

Крім цього, від ПДВ звільнили операції з постачання освітніх послуг шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів в інтернеті з галузей знань і спеціальностей, за якими готують здобувачів вищої освіти, якщо їхнє проведення та надання не потребує участі людини.

З 2022 року скасовується ПДВ при оплаті українськими компаніями послуг з виробництва або розповсюдження реклами за кордоном.

Нагадаємо: 5 червня країни G7 уклали «історичну» угоду про встановлення єдиної ставки податку на прибуток для транснаціональних корпорацій на рівні не менше 15%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS