Зеленський підписав закон про оподаткування електронних послуг нерезидентів

Зеленський підписав закон про оподаткування електронних послуг нерезидентів

Іноземні компанії, які надають цифрові послуги українцям, сплачуватимуть ПДВ за спрощеною процедурою через спеціальний сервіс

Зеленський підписав закон про оподаткування електронних послуг нерезидентів
Фото: pexels.com

Президент Володимир Зеленський підписав закон про оподаткування електронних послуг нерезидентів. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Документ визначає особливий порядок оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) компаній-нерезидентів, що надають електронні послуги особам, які проживають на території України. Це дасть змогу збільшити надходження до державного бюджету від ПДВ. Такі правила оподаткування вже стають звичною практикою в іноземних державах, наприклад у країнах Європейського Союзу, Австралії, Білорусі, Казахстані тощо», – йдеться у повідомленні.

За законом, іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги, будуть зобов'язані зареєструватися платниками ПДВ, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік. Зробити це нерезиденти зможуть за полегшеною процедурою через спеціальний електронний сервіс. Вони також складатимуть спрощену електронну звітність державною або англійською мовою.

Водночас, згідно з документом, від сплати ПДВ звільняються операції з постачання послуг з дистанційного навчання через інтернет, якщо мережа використовується виключно як засіб комунікації між викладачем і слухачем.

Крім цього, від ПДВ звільнили операції з постачання освітніх послуг шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів в інтернеті з галузей знань і спеціальностей, за якими готують здобувачів вищої освіти, якщо їхнє проведення та надання не потребує участі людини.

З 2022 року скасовується ПДВ при оплаті українськими компаніями послуг з виробництва або розповсюдження реклами за кордоном.

Нагадаємо: 5 червня країни G7 уклали «історичну» угоду про встановлення єдиної ставки податку на прибуток для транснаціональних корпорацій на рівні не менше 15%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті