Країни G7 уклали «історичну» угоду, яка змусить Google, Amazon і Facebook платити більше податків

Країни G7 уклали «історичну» угоду, яка змусить Google, Amazon і Facebook платити більше податків

Компанії-гіганти нерідко спеціально реєструються в юрисдикціях із низькими податками

Країни G7 уклали «історичну» угоду, яка змусить Google, Amazon і Facebook платити більше податків
фото DR

Міністри фінансів країн G7 домовилися встановити єдину ставку податку на прибуток для транснаціональних корпорацій на рівні не менше 15%. Про це в суботу за підсумками зустрічі керівників фінансових відомств «Великої сімки» заявив глава Мінфіну Великобританії Ріші Сунак, передає Forbes.

«Після багаторічних дискусій міністри фінансів G7 досягли історичної угоди про реформування світової податкової системи для того, щоб вона відповідала глобальному цифровому століттю», – зазначив Сунак.

Ця угода покликана припинити багаторічну «гонку» між країнами, що прагнули залучити якомога більше транснаціональних гігантів низькими податковими ставками та пільгами, пише Reuters. Угода може лягти в основу угоди між країнами G20, частина яких раніше підтримала ідею введення єдиного глобального корпоративного податку.

Країни багато років намагалися знайти спосіб отримувати більше грошей від великих транснаціональних корпорацій, таких як Google, Amazon і Facebook, які нерідко спеціально реєструються в юрисдикціях із низькими податками, відзначає агентство. Угода G7 – важливий крок до того, щоб такі компанії платили більше податків у всіх країнах, де вони ведуть бізнес, пише Financial Times.

З пропозицією встановити єдиний мінімальний корпоративний податок раніше, в квітні, виступила глава Мінфіну США Джанет Єллен. Вона зазначила, що останні 30 років країни знижують ставки корпоративного податку, намагаючись таким чином залучити мультинаціональні корпорації. Однак, за її словами, в урядів повинні бути «стабільні податкові системи, які приносять достатній дохід для інвестування в основні суспільні блага».

Пізніше американська влада представила нову модель оподаткування, яка торкнулася б тільки найбільших транснаціональних компаній.

США направили пропозицію 135 країнам, в тому числі в Організацію економічного співробітництва та розвитку. Як зазначала Financial Times, ця ініціатива – частина угоди щодо мінімального глобального корпоративного податку.

Ідея із введенням єдиного мінімального податку для бізнесу особливо актуальна для США через плани адміністрації Джо Байдена підвищити ставку корпоративного податку з 21% до 28%, писав раніше Axios. Це може привести до масштабного переїзду американських компаній в офшори, зазначало видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті