Відновлення світового попиту на газ до 2024 року після рекордного падіння торік може збити світ зі шляху досягнення кліматичної мети досягнення нульових чистих викидів до 2050 року. Про це заявило Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), передає Reuters.
Понад 190 країн підписали Паризьку угоду, спрямовану на обмеження глобального потепління до 1,5 градусів Цельсія, що потребують значного скорочення використання викопних видів палива, таких як вугілля і газ.
«Попит на природний газ різко зросте у 2021 році і буде продовжувати рости, якщо уряди не будуть проводити жорстку політику, спрямовану на те, щоб до середини століття світ став на шлях до нульових викидів», – йдеться в останньому газовому прогнозі МЕА.
Очікується, що попит на газ у 2021 році зросте на 3,6%, оскільки світова економіка відновиться після рекордного падіння у 2020 році через протиепідемічні заходи, спрямовані на обмеження поширення нового коронавірусу.
Очікується, що з 2022 по 2024 рік зростання попиту складе в середньому 1,7% на рік, а це означає, що попит на газ буде занадто високим, щоб дотримуватися плану МЕА по досягненню глобальних чистих нульових викидів до 2050 року.
Нагадаємо: світові ціни на газ за останній місяць злетіли до багаторічних максимумів.
В опублікованому в понеділок звіті МЕА говориться, що газова промисловість повинна активізувати зусилля по скороченню викидів, в тому числі усунення витоків метану.
Як повідомлялось, цього року некомерційна робоча група по чистому повітрю (CATF) виявила, що метан просочується в атмосферу на 123 нафтогазових об'єктах в Австрії, Чехії, Німеччини, Угорщини, Італії, Польщі та Румунії.