У газовій інфраструктурі Європи відбувається витік метану, що викликає потепління планети – Reuters

У газовій інфраструктурі Європи відбувається витік метану, що викликає потепління планети – Reuters

Експерти виявили, що метан просочується на 123 нафтогазових об'єктах в Австрії, Чехії, Німеччини, Угорщини, Італії, Польщі та Румунії

У газовій інфраструктурі Європи відбувається витік метану, що викликає потепління планети – Reuters
фото www.flickr.com/photos/kuwaitfund/4829911946

Цього року некомерційна робоча група по чистому повітрю (CATF) за допомогою інфрачервоної камери за 100 000 євро ($119 000) виявила, що метан просочується в атмосферу на 123 нафтогазових об'єктах в Австрії, Чехії, Німеччини, Угорщини, Італії, Польщі та Румунії. Про це повідомляє Reuters.

Метан, найбільша причина зміни клімату після двоокису вуглецю (CO2), є основним компонентом природного газу і більш ніж у 80 разів потужніший, ніж CO2, в перші 20 років його перебування в повітрі.

Наразі ЄС не регулює викиди метану в енергетичному секторі, а це означає, що компанії, що управляють об'єктами, обстежені CATF, не порушують закони через витоки.

У той час як деякі держави-члени вимагають, щоб компанії повідомляли про деякі викидах, немає всеосяжної основи, яка змушувала б їх відстежувати невеликі витоки або усувати їх.

Цього року Євросоюз запропонував закони, які змусять нафтогазові компанії контролювати і повідомляти про викиди метану, а також покращать виявлення і усунення витоків.

В енергетичному секторі метан викидається навмисно через вентиляційні отвори і випадково з таких об'єктів, як резервуари для зберігання газу, термінали скрапленого природного газу (СПГ), компресорні станції трубопроводів і підприємства по переробці нафти і газу.

Компанія CATF відвідала понад 200 об'єктів в семи країнах ЄС і зняла викиди за допомогою інфрачервоної камери в громадських місцях для виявлення вуглеводнів, невидимих неозброєним оком, таких як метан.

Всього CATF нарахувала 271 інцидент, при цьому на деяких об'єктах метан просочувався з декількох місць.

Представник в групі сказав, що понад 90% об’єктів, які він відвідав в Чеській Республіці, Угорщині, Італії, Польщі та Румунії, виділяли метан, в той час, як їх відсоток в Німеччині і Австрії був нижчим.

У жовтні Брюссель повідомив енергетичні компанії про те, що їх чекають нові правила щодо витоків газу, а також розглядаються обмеження на викид або спалювання метану.

«Комісія закликає компанії нафтогазового і вугільного секторів розробити більш надійні програми виявлення витоків та ремонту, щоб підготуватися до майбутніх пропозицій по законодавству, які зроблять такі програми обов'язковими», – йдеться в повідомленні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло