Світові ціни на газ досягли багаторічних максимумів

Світові ціни на газ досягли багаторічних максимумів

Цьому посприяла спека, високі ціни на вуглець та ранній початок поповнення запасів на зиму трейдерами

Світові ціни на газ досягли багаторічних максимумів
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/28237010426

Світові ціни на природний газ досягли багаторічних максимумів. Як повідомляє Reuters, цьому посприяла спека, яка підвищує попит на вироблення електроенергії в північній півкулі для кондиціонування повітря, окрім того, в деяких регіонах трейдери почали заздалегідь поповнювати запаси на зиму.

Ціни на скраплений природний газ (СПГ), що доставляється в Азію, цього тижня виросли вище $13 за мільйон британських теплових одиниць (Btu), що стало найвищим показником для цієї пори року з 2013 року, в той час, як оптові ціни на природний газ в Голландії і США також виросли до багаторічних максимумів.

«Відновлення попиту після блокувань разом з широким набором зовнішніх факторів, що впливають на потоки пропозиції / торгівлі по всьому світу, призвело до підвищення цін на газ (з початку року до теперішнього часу) на всіх ключових ринках», – заявили аналітики інвестиційного банку Liberum.

Згідно з даними відстеження суден Refinitiv Eikon, поставки в Японію в червні виросли на 18% в порівнянні з попереднім місяцем до тримісячного максимуму в 6,01 млн тонн, оскільки комунальні підприємства забезпечують належне енергопостачання напередодні спекотного літа і майбутніх Олімпійських ігор 2020 року в Токіо, які стартують 23 липня.

Згідно з офіційними даними, в червні Китай імпортував близько 6,4 млн тонн СПГ, що менше, ніж у травні, але все ж приблизно на 26% вище, ніж за той же період минулого року.

«Ми бачимо, що зараз (в Китаї – ред.) багато покупок в рамках підготовки до зими після минулого року», – сказав сінгапурський трейдер СПГ, додавши, що покупців не лякають високі спотові ціни.

Один з китайських трейдерів сказав, що активні закупівлі в Китаї також викликані міркуваннями енергетичної безпеки, оскільки вони хочуть уникнути ситуації, яка відбулась минулої зими, коли спотові ціни зросли до понад $30 за мільйон Btu на тлі нестачі газу.

В результаті високих спотових цін на СПГ в Азії, контрольні ціни на газ в Європі різко зросли, а ціна на найближчий місяць на голландському вузлі TTF в четвер вранці досягла рекордного рівня – 36,25 євро за мегават-годину.

Коли азійські спотові ціни на СПГ піднімаються до багаторічних максимумів, для експортерів більш вигідно продавати свої вантажі там, що призводить до нестачі вантажів для Європи.

«Європа веде боротьбу за імпорт скрапленого природного газу (СПГ) з Азією, але зараз вона програє, оскільки ціни TTF недостатньо високі», – сказав Бьярне Шілдроп, головний аналітик по сировинних товарах Північного корпоративного банку SEB.

«Це глобальне ралі цін на природний газ, а не європейське, і ціни на природний газ в ЄС повинні рости вище і швидше, ніж японський СПГ, щоб залучити більше його імпорту», – додав він.

За словами аналітиків Liberum, поставки російського газу до Європи скоротилися на 15-20% в порівнянні з рівнем 2019 року, що посилило і без того складну ситуацію з низьким рівнем запасів в Європі.

Нагадаємо: цього тижня російський «Газпром» вирішив не бронювати транзитні потужності через Україну на липень, не дивлячись на заплановане технічне обслуговування альтернативних маршрутів.

У Сполучених Штатах ф'ючерси на природний газ досягли 30-місячного максимуму на цьому тижні на основі прогнозів вищого, ніж очікувалося, попиту на кондиціонування повітря в США і експортного попиту протягом наступних двох тижнів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло