Сукупна ринкова вартість найбільших китайських технологічних компаній скоротилася на $831 млрд порівняно з лютим цього року, а посилення контролю над сектором з боку Пекіна підсилює побоювання інвесторів, що розпродаж акцій продовжиться. Про це повідомляє Bloomberg, на яке посилається Інтерфакс.
Влада КНР пообіцяла посилити вимоги щодо захисту даних і лістингу китайських компаній за кордоном. Це посилило тиск на котирування таких техногігантів, як Tencent Holdings, Alibaba Group, JD.Com, Baidu і Meituan.
«Розпродаж триватиме в третьому кварталі», – вважає керуючий директор Pegasus Fund Managers Пол Пон. Він сказав Bloomberg, що продав дві третини наявних у нього акцій технологічних компаній, в тому числі папери Tencent і Alibaba, в травні.
У число десяти технологічних гігантів, акції яких подешевшали, входять три компанії, папери яких торгуються в США.
Так, ринкова вартість найбільшого в КНР сервісу онлайн-замовлення таксі Didi Global скоротилася напередодні в Китаї приблизно на $15 млрд.
Гонконгський індекс Hang Seng Tech, в який входять багато найбільших китайських технологічних компаній, за підсумками торгів у середу знизився на 0,4%, продемонструвавши спадання шостий день поспіль. Акції Tencent подешевшали на 1,9%, Meituan – на 1,3%, Alibaba – на 1,7%.
Управління з питань кіберпростору КНР минулого тижня ініціювало перевірку сервісу Didi, призупинивши реєстрацію нових користувачів у сервісі, а наступного дня поставило вимогу видалення програми компанії з магазинів мобільних додатків у КНР.
Несподівані для інвесторів кроки, вжиті регулятором щодо Didi відразу після IPO компанії в США, дозволяють припустити, що захист державної безпеки є для Пекіна важливішим, ніж глобальні успіхи китайських компаній, пише The Wall Street Journal.
Інвестори побоюються, що нові перевірки свідчать про новий етап наступу голови КНР Сі Цзіньпіна на китайських інтернет-гігантів, що почалася в листопаді з колапсу IPO Ant Group і подальших антимонопольних розслідувань щодо Alibaba і Meituan.
Нагадаємо, китайський таксі-сервіс Didi втратив $22 млрд після того, як стало відомо про тиск влади на нього.
Також стало відомо, що Китай посилить контроль за компаніями, зареєстрованими на зарубіжних біржах.