Китайський таксі-сервіс Didi втратив $22 млрд після того, як стало відомо про тиск влади на нього
Пекін боїться, що зібрані сервісом особисті дані китайців можуть потрапити в руки США

Капіталізація китайського сервісу таксі Didi знизилася на $22 млрд на тлі обмежень, накладених на компанію владою. Про це повідомляє Forbesз посиланням на Bloomberg.
Цінні папери компанії впали на 30% і торгувалися по $10,9 за штуку. Це значно менше вартості в $14 за акцію – стільки акції компанії коштували в ході IPO на минулому тижні, зазначає агентство.
Минулого тижня китайське Управління з питань кіберпростору (CAC) почало розслідування відносно Didi, поставивши вимогу на час перевірки перестати реєструвати нових користувачів з метою «забезпечення безпеки даних».
Пізніше CAC повідомило, що сервіс таксі повинен бути вилучений із китайських магазинів додатків. Регулятор заявив, що компанія незаконно збирала особисті дані китайців. Як пояснило агентство Reuters, Didi збирає великі обсяги даних про пересування і використовує частину з них при роботі з технологіями автономного водіння і для аналізу дорожнього руху.
Представник Didi повідомив, що компанія видалить свій додаток з магазинів, вже припинила реєстрацію нових користувачів і внесе зміни, необхідні для дотримання правил і захисту прав користувачів.
Перевірку щодо Didi почали через два дні після IPO компанії в Нью-Йорку, у ході якого вона залучила близько $4,4 млрд – це зробило її IPO другим за величиною лістингом китайської компанії в США. Рекорд належить Alibaba Group, яка в 2014 році залучила $25 млрд.
За словами джерел The Wall Street Journal, пекінська влада насторожено поставилися до того, що в результаті лістингу на американській біржі дані, які збирає Didi, можуть потрапити до іноземців, і за кілька тижнів до запланованого лістингу запропонувала компанії перенести IPO, щоб провести перевірку інформаційної безпеки. Didi за відсутності прямої заборони на IPO вирішила його не відкладати, писало видання.
Didi визнає, що вимога видалити програму з магазинів негативно позначиться на доходах компанії в Китаї.
Як повідомлялося, услід за Didi Китай почав розслідування щодо ще трьох технологічних компаній.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].