Китай посилить контроль за компаніями, зареєстрованими на зарубіжних біржах
Влада КНР пояснює, що посилений нагляд за такими компаніями потрібен «щоб справлятися з ризиками і надзвичайними ситуаціями»

Китай посилює контроль над китайськими компаніями, що котируються за кордоном. Нові правила матимуть далекосяжні наслідки для амбітних китайських компаній, які мають намір залучити капітал на зарубіжних фондових ринках, таких як Нью-Йорк і Гонконг, повідомляє Reuters.
Нові правила зосереджені, зокрема, на «безпеці даних, транскордонному потоку даних і управлінні конфіденційною інформацією», йдеться в заяві Кабінету міністрів КНР.
Основною причиною введення цього регулювання, серед іншого, є побоювання уряду, що китайські компанії, зареєстровані за кордоном, можуть бути змушені надавати місцевим владам зростаючі обсяги даних. У заяві йдеться, що ці нові правила покликані регулювати конфіденційність і відповідальність за безпеку інформації про компанії, які торгуються за кордоном.
Китай також буде перевіряти джерела фінансування інвестицій в цінні папери і контролювати коефіцієнти левериджу, йдеться в повідомленні.
Кроки КНР щодо посиленого контролю за компаніями, що котируються за кордоном, є важливим кроком в широкомасштабному придушенні її колись вільної «платформної економіки».
Крім того, в документі вказується на необхідність переглянути правила допуску первинних публічних розміщень (IPO) китайських компаній за кордоном.
Американські ринки капіталу протягом останнього десятиліття були прибутковим джерелом фінансування для китайських фірм, але ризик додаткового контролю і перевірок тепер може утримувати китайські фірми від лістинга на них.
Нагляд за такими публічними компаніями буде посилений, «щоб справлятися з ризиками і надзвичайними ситуаціями». Система забезпечення дотримання законів китайського ринку капіталу за кордоном також потребує поліпшення.
З початку 2021 року 36 китайських компаній стали публічними в США – це стільки ж, скільки за весь 2020 рік.
За даними South China Morning Post, кількість китайських компаній, зареєстрованих в США, попри політичну напруженість між Вашингтоном і Пекіном, за останні сім місяців зросла на 14%. У першому півріччі на частку Китаю припадала третина всіх світових доходів від IPO – більше, ніж на будь-яку іншу країну. Всього у Сполучених Штатах зареєстровано близько 250 місцевих компаній.
Нагадаємо: китайська влада розпочала розслідування відносно компанії Didi Global, посилаючись на міркування національної безпеки, незабаром після того, як цей конгломерат, що надає послуги агрегатора таксі, каршерінга і райдшерінга, дебютував 30 червня на Нью-Йоркській фондовій біржі.
У неділю влада розпорядилася, щоб Didi Global видалила свій додаток з онлайн-магазинів, заявивши, що фірма незаконно збирала і використовувала особисту інформацію.
Пізніше Пекін також почав розслідування щодо двох інших китайських фірм, зареєстрованих на біржах в США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].