Інвестиції сумою $1 млрд у пріоритетні галузі сприятимуть додатковому зростанню ВВП на 1-2%. Про це повідомив міністр економіки Олексій Любченко на Конференції з питань реформ в Україні, передає пресслужба Міністерства економіки.
Любченко розповів, що Кабінет міністрів розробив нову модель економічного розвитку з визначенням точок зростання, де можливе найшвидше зростання. Як наслідок, виділили п’ять кластерів з найбільшим мультиплікаційним ефектом, які стануть корисними для подальшої співпраці зі Світовим банком (СБ).
За словами міністра, мова йде про галузі легкої промисловості, сільське господарство, розвиток науки, охорону здоров’я, енергетичну, транспортну, газо- та нафтовидобувну сфери.
«З цього переліку є сфери, які можуть зацікавити Світовий банк. Насамперед це проєкти з відновлюваної енергетики, меліорації, інфраструктурні проєкти, відновлення об’єктів культурної спадщини тощо», – сказав він.
Представники СБ зазначили, що визначені точки зростання справді мають потенціал, аби генерувати стале зростання економіки та паралельно будувати фундамент стабільного розвитку приватного сектору.
У банку переконані, що виробництво нових технологій, пов’язаних з декарбонізацією, використання провідних методів ведення сільського господарства сприятимуть створенню нових робочих місць та сприятимуть залученню інвестицій.
Раніше Україна отримала $350 млн від Світового банку. Кошти мають бути спрямовані на розвиток економіки в період пандемії.