Рекордний попит на імпортну свинину в Китаї незабаром може різко впасти на тлі падіння цін всередині країни. Це, своєю чергою, може значно послабити тиск на світові ціни на м'ясо і знизити хоча б один елемент зростання цін харчові продукти, пише Bloomberg.
Найбільший у світі імпортер свинини може скоротити закупівлі з-за кордону більш ніж на 50% в період з липня по грудень в порівнянні з першим півріччям, оскільки місцеве виробництво зараз дешевше закордонних поставок, сказав Джим Хуанг, аналітик товарних даних Китаю і Америки.
Цього року ф'ючерси на міжнародний еталон свинини на Чиказькій фондовій біржі виросли більш ніж на 25% на тлі високого попиту і зростання цін на корми. Водночас ціни на свинину в Китаї впали більш ніж на 50% через збільшення поставок для відновлення поголів’я після африканської чуми свиней (АЧС).
За словами Хуанга, американська свинина, з урахуванням транспортних витрат і тарифів, наразі коштує дорожче, ніж китайського виробництва.
Падіння попиту на імпортну свинину в Китаї може стати гарною новиною для споживачів у всьому світі. Зростання цін на м'ясо, крупи та олію допомогло підняти ціни на харчові продукти до найвищого рівня з 2011 року, що підсилило побоювання з приводу зростання інфляції.
У першому півріччі внутрішнє виробництво в Китаї збільшилося на 36% в порівнянні з роком раніше і склало близько 27 млн тонн, а кількість вирощених свиней збільшилась майже на 30% до 439 млн на кінець червня.
За весь 2020 рік у Китай було імпортовано рекордні 4,4 млн тонн свинини – більш ніж удвічі більше, ніж роком раніше. При цьому за перші п'ять місяців цього року закупівлі з-за кордону вже виросли на 14% до майже 2 млн тонн. Найбільше м’яса в КНР було ввезено з Іспанії, Бразилії і США.
Однак у міру того, як китайська свинина стала дешевіти, Пекін швидко звернувся до місцевих виробників – лише цього тижня було закуплено 13 000 тонн, минулого – 17 000 тонн.
Агентство зазначає, що до початку цього року уряд продавав свинину зі своїх запасів, щоб охолодити ринок після того, як африканська чума скоротила вдвічі кількість свиней в країні і підняла ціни. У 2020 році Пекін виділив 670 000 тонн держрезервів, що приблизно еквівалентно 15% імпортованої свинини в тому році.
Що стосується яловичини, закупівлі з-за кордону, як очікується, залишаться незмінними з першої половини року через брак місцевого виробництва і високі ціни.
Нагадаємо: продовольче агентство ООН спрогнозувало, що у 2021 році глобальні витрати на імпорт харчових продуктів зростуть на 12% до рекордного рівня через різке зростання цін на сировинні товари і стійкого попиту під час кризи COVID-19