Російський «Газпром» з 31 липня знизив обсяги закачування газу в найбільші сховища Європи, зокрема Реден в Німеччині, Хайдах в Австрії і Бергермеер в Нідерландах. Про це свідчать дані порталу Gas Infrastructure Europe, передає DW.
За даними німецького транзитного оператора Gascade, в ці ж вихідні скоротилися поставки газу по магістральному газопроводу «Ямал-Європа», що проходить через Білорусь і Польщу в ФРН, з 84 млн кубометрів на добу до 50-60 млн куб. м.
Через холодну зиму з російських сховищ було відібрано рекордну кількість газу – майже 61 млрд кубометрів. Сховища спустошені повсюди, в тому числі і в Європі. Однак пріоритетне завдання для «Газпрому» – це заповнення російських сховищ.
Через дефіцит газу європейські ціни на нього перевищили $500, досягнувши максимуму за 13 років.
Раніше повідомлялося, що «Газпром» не нарощує поставки газу з весни, хоча має для цього можливості. Концерн також не став бронювати на липень додаткові транзитні потужності через Україну.
Експерти вважають, що таким чином російський гігант не стільки оптимізує ціни і обсяги, скільки тисне на Європу з метою забезпечити завершення будівництва та введення в експлуатацію трубопроводу «Північний потік – 2».
Більше про газовий шантаж, який використовує РФ читайте в матеріалі Mind.