Спосіб життя приблизно трьох середньостатистичних американців створює достатній обсяг викидів, що нагрівають планету, щоб убити одну людину. Згідно з обчисленнями, кожні нові 4,4 тонни СО2 в атмосфері коштують життя одному жителю Землі. Вчені Колумбійського університету в Нью-Йорку також підрахували, що викиди однієї вугільної електростанції, ймовірно, приведуть до понад 900 смертельних випадків, пише The Guardian.
Нове дослідження ґрунтується на так званій «соціальної вартості вуглецю» – грошовій сумі, розрахованій на основі збитку, нанесеного кожною тонною викидів вуглекислого газу, шляхом визначення очікуваної кількості загиблих від викидів, що викликають кліматичну кризу.
У ширшому масштабі, досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року може запобігти близько 74 млн смертей.
За словами Деніела Бресслера з Інституту Землі Колумбійського університету, очікувані цифри смертей від викидів є не остаточними і цілком можуть бути «сильно заниженими». Він наголосив, що ці показники враховують тільки смертність, пов'язану зі спекою і не включають смерті від повеней, штормів, неврожаїв та інших впливів, пов'язаних з кліматичною кризою.
Дослідження Гарвардського університету, опубліковане в лютому показало, що забруднення повітря, викликане спалюванням викопного палива, вбиває понад 8 млн осіб у всьому світі. Вони вмирають від впливу токсичного повітря на здоров'я.
Дослідження, опубліковане в Nature Communications, ілюструє величезні відмінності у викидах, вироблених людьми в різних країнах світу. У той час як потрібно всього 3,5 американця, щоб зробити досить викидів за все життя, щоб убити одну людину, щоб зробити те ж саме потрібно 25 бразильців або 146 нігерійців, йдеться в документі.
Нагадаємо: вугільні електростанції України, Туреччини й країн Західних Балкан є найбільшими забруднювачами повітря в Європі.
До топ-10 забруднювачів увійшли 8 українських електростанцій, на першому місці Курахівська теплова електростанція, а у першій тридцятці зазначені 18 українських ТЕС.