Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) потребує $11,5 млрд на термінове фінансування боротьби з більш заразним дельта-варіантом коронавірусу. Про це вказано у звіті організації, передає Reuters.
ВООЗ вказує, що багаті країни обходять її програму ACT-A, яка була створена для консолідації допомоги біднішим державам. За даними звіту, $7,7 млрд від вказаної суми будуть спрямовані на кисень, тести і маски, $3,8 млрд – на закупівлю вакцин.
У звіті уточнюється, що в число невідкладних потреб ACT-A входить $1,2 млрд на кисень для лікування важкохворих пацієнтів з COVID-19 в бідніших країнах, де його запаси обмежені.
У документі говориться, що кисень необхідний, щоб «контролювати експонентний сплеск смертності, викликаний варіантом «Дельта».
Наразі «дельта» зафіксована у 132 країнах. COVAX поставив близько 180 мільйонів вакцин, що набагато менше від запланованого показника у 2 млрд до кінця цього року.
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус минулого тижня заявив, що організації терміново потрібні $7,7 млрд доларів, але не привів розбивку запланованих витрат і не вказав тоді, скільки додаткових грошей необхідно на вакцини.
ВООЗ також наголосила, що у багатьох країнах більшість людей вже вакциновані, в тому числі молодь, тоді як в бідніших країнах найбільш вразливі люди все ще чекають першої дози. Також там не вистачає основних матеріалів, таких як захисні маски і інші засоби.
Нагадаємо: в останні тижні в усьому світі з'являються нові дані про висококонтагіозний штам, оскільки вчені намагаються краще вивчити нову загрозу. Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC) попередили днями, що дельта-штам є більш заразним, ніж свинячий грип, застуда і поліомієліт. За їх словами, він є настільки ж заразним як і вітрянка.