Дельта-штам коронавірусу такий же заразний, як вітрянка – регулятор США

Дельта-штам коронавірусу такий же заразний, як вітрянка – регулятор США

Підвищена заразність індійським варіантом спостерігається навіть серед вакцинованих

Дельта-штам коронавірусу такий же заразний, як вітрянка – регулятор США
фото Pixaby

Центри з контролю і профілактиці захворювань США (CDC) в четвер повідомили конгресменам Палати представників, що дельта-штам коронавірусу заразний так само, як вітряна віспа. Про це повідомляє CNBCз посиланням на конфіденційний документ, справжність якого підтвердили телеканалу в Міністерстві охорони здоров'я і соціальних служб США, пише Forbes.

Штам «дельта» більш заразний, ніж застуда, лихоманка Ебола, іспанський грип 1918 року, а також захворювання MERS і SARS, повідомляється в документі. Швидше, за даними CDC, поширюється тільки кір.

До високої заразності, навіть серед вакцинованих, призводить те, що заражені дельта-штамом можуть переносити в носових пазухах в 1000 разів більше вірусу, ніж заражені іншими штамами, пише CNBC з посиланням на дані федеральних органів охорони здоров'я.

CDC також вказали, що штам «дельта» має довше «вікно поширення», ніж початковий варіант COVID-19. За даними відомства, він також може викликати у людей похилого віку гострішу форму захворювання, навіть якщо вони зробили щеплення.

CDC навели дані проведених в Канаді, Сінгапурі та Шотландії досліджень, які вказали на підвищену серед заражених штамом «дельта» ймовірність госпіталізації, потрапляння в відділення інтенсивної терапії, виникнення пневмонії та смерті.

«Війна змінилася», – йдеться в документі.

При цьому медична влада США підкреслює, що вакцинація від COVID-19 знижує ризик важкого захворювання і смерті «в 10 або більше разів», а шанси зараження – в три рази.

Дельта-штам коронавірусу, який вперше був виявлений в Індії, входить в число варіантів захворювання, що позначені ВООЗ як такі, що «викликають занепокоєння».

Крім нього, до списку включені штами «Альфа» (вперше виявлений у Великобританії), «Бета» (Південна Африка) і «Гамма» (Бразилія). За даними ВООЗ на 27 липня, «Дельта» зафіксовано в 132 країнах.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, комбінація Pfizer після AstraZeneca ушестеро ефективніша, ніж дві ін’єкції останньої.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті