Білий дім попередив виробників чипів про необхідність диверсифікувати свої ланцюжки поставок на випадок, якщо Росія відповість на санкції, заблокувавши США доступ до деяких ключових матеріалів для чипів.
Ці побоювання підкріплюються звітом компанії Techcet, яка наголосила на залежності виробників чипів від матеріалів російського та українського походження, таких як неон і паладій, пише 3DNews.
За оцінками Techcet, понад 90% постачання неону для чипів у США припадає на Україну, з Росії надходить 35% паладію. Повідомляється, що члени Ради національної безпеки Білого дому останніми днями контактують з представниками напівпровідникової індустрії, дізнаючись про використання ними російських та українських матеріалів для виробництва чипів та закликаючи їх знайти альтернативні джерела цих матеріалів.
Згідно з документами, отриманими Reuters, Джо Пасетті, віце-президент з глобальної суспільної політики групи постачальників і виробників мікросхем та електроніки SEMI, цього тижня розіслав членам групи електронний лист, в якому оцінює доступність поставок життєво важливих для виробництва мікросхем матеріалів. Він попросив компанії, які сильно залежать від російських та українських матеріалів, повідомити йому про це.
Як повідомляє Techcet, неон, необхідний для лазерів, що використовуються для виробництва чипів, є побічним продуктом російської сталеливарної промисловості. Він очищується на українських підприємствах, а потім постачається до США.
Деякі виробники чипів повідомили, що вони вже переглядають свої ланцюжки поставок, щоб запобігти потенційним наслідкам загострення відносин між Росією, Україною та США. Вони заявляють, що припинення поставок матеріалів з Росії не зупинить виробництво напівпровідників, але значно підвищить його вартість.
Однак це, як і раніше, серйозна проблема, тому що глобальні поставки чипів обмежені, а замовлення на них тільки зростають. За оцінками Techcet, попит на всі матеріали для напівпровідникової промисловості зросте більш ніж на 37% упродовж наступних чотирьох років.
Нагадаємо, Intel побудує в Огайо «найбільший завод з виробництва чипів на планеті».