Intel побудує в Огайо «найбільший завод з виробництва чипів на планеті»

Intel побудує в Огайо «найбільший завод з виробництва чипів на планеті»

Компанія витратить не менше $20 млрд на нову фабрику

Intel побудує в Огайо «найбільший завод з виробництва чипів на планеті»
Візуалізація майбутньої фабрики
фото Intel

Виробник мікросхем Intel витратить не менше $20 млрд на новий майданчик з виробництва мікросхем у Нью-Олбані, штат Огайо, оголосила сьогодні компанія. Про це передає The Verge.

На території площею 1000 акрів розмістяться дві фабрики з виробництва чипів, на яких працюватимуть не менше 3000 чоловік та ще «десятки тисяч» постачальників та партнерів.

Повідомляється, що будівництво має розпочатися цього року, а об'єкт запрацює у 2025 році.

В інтерв'ю Time генеральний директор Intel Пет Гелсінгер сказав, що компанія очікує, що це місце стане «найбільшим місцем виробництва мікросхем на планеті», додавши, що зрештою воно може розширитися до 2000 акрів із вісьмома заводами.

Intel планує інвестувати до $100 млрд у майданчик протягом наступного десятиліття, а також близько $100 млн – у партнерство з університетами, коледжами та Національним науковим фондом США для навчання нових талановитих «технарів».

Intel вже має заводи в США в кількох штатах, включаючи Орегон, Нью-Мексико і Арізону. За повідомленням New York Times, штат Огайо є першим розширенням виробництва в новому штаті за більш ніж 40 років. Intel активно нарощує інвестиції у виробничі потужності під керівництвом свого нового генерального директора, котрий вже оголосив про розширення існуючого комплексу компанії в Арізоні на $20 млрд.

При цьому NYT зазначає, що розширення у новому штаті пов'язане з проблемами, такими як отримання правильних дозволів, сировини та матеріалів, а також виробничих машин. Але Нью-Олбані відомий своєю недорогою землею, і будь-яке виробниче підприємство тут виграє завдяки великій кількості випускників інженерних спеціальностей найближчого Університету штату Огайо.

Повідомляється, що штати конкурували за величезні економічні можливості, які принесе новий завод. Принаймні, ще один штат пропонував більше субсидій, але Огайо краще відповідав нормативним вимогам будівництва.

Також повідомлялося, що виробник чипів для Apple TSMC витратить рекордні $44 млрд на розширення виробництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло