Президент України запросив німецького президента Штайнмаєра та канцлера Шольца до Києва

Вихід з “прикрого дипломатичного глухого кута” знайдено

фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський запросив канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Франка-Вальтера Штайнмаєра до Києва, повідомили агентству France-Presse у президентській адміністрації ФРН у четвер за підсумками телефонних переговорів глав держав.

 У кабінеті Штайнмаєра розмову назвали «дуже хорошою і вкрай важливою», вона дозволила усунути «непорозуміння з минулого» після відмови Києва прийняти президента ФРН у середині квітня. 

Зеленський і Штайнмаєр «домовилися підтримувати тісні контакти», а під час бесіди, що тривала близько 45 хвилин, глава німецької держави висловив «підтримку та повагу» Німеччини до «мужньої боротьби українського народу».

Франк-Вальтер Штайнмаєр у квітні мав намір приїхати до Києва разом з іншими європейськими лідерами: президент Польщі Анджей Дуда пропонував йому приїхати до України разом з ним та президентами Естонії, Латвії та Литви. 

Проте, як заявив Штайнмаєр, «у Києві цього не захотіли» («Я був готовий це зробити, але, мабуть, і я маю це взяти до уваги, у Києві цього не захотіли», – повідомив тоді президент ФРН). 

В українському керівництві дали зрозуміти, що в Києві швидше очікували на візит канцлера Німеччини, але Олаф Шольц відмовився їхати через ситуацію, що виникла навколо президента країни.

Штайнмаєр, який двічі був міністром закордонних справ в урядах Ангели Меркель, визнав на початку квітня, що зробив «помилку», підтримуючи політику “примирення” у відносинах із росією.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що не поїде до Києва, поки туди не з'їздить президент його країни Штайнмаєр. У відповідь на це посол України у ФРН Андрій Мельник назвав Шольца “ображеною сосискою”.

Після цього Шольц зазначив, що Україна має допомогти налагодити стосунки з Німеччиною після невдалого епізоду з Штайнмаєром.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS