Шольц: Україна має допомогти налагодити стосунки з Німеччиною після невдалого епізоду з Штайнмаєром
Посол України в Німеччині підлив олії у вогонь, сказавши, що Шольц вдає із себе ображенного

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у середу закликав Україну допомогти вийти з прикрого дипломатичного глухого кута після того, як президенту Німеччини не дозволили відвідати Київ через занепокоєння з приводу його тісних зв'язків з росією, пише Reuters.
Посол України в Німеччині Андрій Мельник у коментарі виданню Bild сказав, що Шольц вдає із себе ображеного через те, що канцлер відмовився відвідати Україну до того, як там побуває президент Франка-Вальтер Штайнмаєр.
«Це проблема для уряду Німеччини та для німецького народу, що президента попросили не приїжджати», – сказав Шольц журналістам.
«Україна теж має зіграти свою роль», – сказав він, не уточнивши, як саме.
Цей скандал вніс незручний поворот у відносини в той час, коли конфлікт з Німеччиною має вирішальне значення для України, зважаючи на її вагу в Євросоюзі та обговорення блоком санкцій проти Москви.
Штайнмаєр планував відвідати українську столицю у квітні, але поїздка була скасована, що викликало скандал у Німеччині.
Штайнмаєр, соратник Шольца по лівоцентристській соціал-демократичній партії (СДПН), тривалий час вважався прихильником примирення з Москвою, але з того часу визнав, що робив помилки.
Німецькі ЗМІ раніше повідомляли, що президент України Володимир Зеленський відмовився вітати Штайнмаєра в Києві через його багаторічну підтримку будівництва газопроводу «Північний потік 2».
Підкресливши нерішучість уряду відправити в Україну хоч когось, у вівторок головний опозиційний лідер Німеччини Фрідріх Мерц із консервативної Християнсько-демократичної партії (ХДС) відвідав Київ.
Шольц сказав, що зв'язувався зі своїм політичним суперником щодо поїздки, під час якої Мерц відвідав розбомблене місто Ірпінь, а в Києві провів переговори із Зеленським.
Про ще одного надто наближеного до москви німецького політика – в матеріалі “Людина путіна: як Герхард Шредер став «ідейним вигнанцем» західного світу”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].