Президент України запросив німецького президента Штайнмаєра та канцлера Шольца до Києва

Президент України запросив німецького президента Штайнмаєра та канцлера Шольца до Києва

Вихід з “прикрого дипломатичного глухого кута” знайдено

Президент України запросив німецького президента Штайнмаєра та канцлера Шольца до Києва
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський запросив канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Франка-Вальтера Штайнмаєра до Києва, повідомили агентству France-Presse у президентській адміністрації ФРН у четвер за підсумками телефонних переговорів глав держав.

 У кабінеті Штайнмаєра розмову назвали «дуже хорошою і вкрай важливою», вона дозволила усунути «непорозуміння з минулого» після відмови Києва прийняти президента ФРН у середині квітня. 

Зеленський і Штайнмаєр «домовилися підтримувати тісні контакти», а під час бесіди, що тривала близько 45 хвилин, глава німецької держави висловив «підтримку та повагу» Німеччини до «мужньої боротьби українського народу».

Франк-Вальтер Штайнмаєр у квітні мав намір приїхати до Києва разом з іншими європейськими лідерами: президент Польщі Анджей Дуда пропонував йому приїхати до України разом з ним та президентами Естонії, Латвії та Литви. 

Проте, як заявив Штайнмаєр, «у Києві цього не захотіли» («Я був готовий це зробити, але, мабуть, і я маю це взяти до уваги, у Києві цього не захотіли», – повідомив тоді президент ФРН). 

В українському керівництві дали зрозуміти, що в Києві швидше очікували на візит канцлера Німеччини, але Олаф Шольц відмовився їхати через ситуацію, що виникла навколо президента країни.

Штайнмаєр, який двічі був міністром закордонних справ в урядах Ангели Меркель, визнав на початку квітня, що зробив «помилку», підтримуючи політику “примирення” у відносинах із росією.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що не поїде до Києва, поки туди не з'їздить президент його країни Штайнмаєр. У відповідь на це посол України у ФРН Андрій Мельник назвав Шольца “ображеною сосискою”.

Після цього Шольц зазначив, що Україна має допомогти налагодити стосунки з Німеччиною після невдалого епізоду з Штайнмаєром.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло