Що сталося. На сьогодні експорт українського збіжжя формально розблокований і проблема світової продовольчої безпеки здається вичерпаною, тому цей фактор уже не підігріватиме міжнародну підтримку України.
Джерело. Про це йдеться в матеріалі Mind «Голод скасовується: як стабілізація продовольчої безпеки позначиться на підтримці України».
Деталі. Спад гостроти «зернового питання» відбивається на цифровому еквіваленті індексу FAO, а також у загальній тональності західних ЗМІ. Якщо у квітні – травні основним наративом були «мільйони вмирущих від голоду в Африці», то зараз актуальна тематика – інфляційні стрибки в Єврозоні та підготовка до опалювального сезону.
Своєю чергою продовольчий індекс FAO знижується вже чотири місяці поспіль. У липні було зафіксовано падіння цього показника на 8,6%, що є найбільш різким зниженням із жовтня 2008 року.
Проте не варто переоцінювати вплив Стамбульської угоди, яка дозволила повернути, хоч і частково, українське зерно на світовий ринок – вона була реалізована, коли ціни на продовольство вже почали знижуватися.
Втім ціни знижуються під тиском об'єктивних ринкових факторів: надходження врожаю з північної півкулі та високих перехідних запасів. У частині рослинних олій ціни обвалили очікування значного зростання пропозиції в Індонезії, а також обвал котирувань на соєву та рапсову олію через тривалий період млявого попиту й очікуваного багатого врожаю.
Бекграунд. Як така динаміка може позначитися на зацікавленості світу в якнайскорішому закінченні війни в Україні – у матеріалі Mind.