Shell виходить із російського СПГ-проєкту на Сахаліні з порожніми руками

Компанія намагалася продати свої 27,5% акцій, проте гроші з продажу могла б не отримати

Фото: pixabay.com

Що сталося. Нафтогазовий концерн Shell відмовився від частки в російському проєкті з виробництва зрідженого природного газу «Сахалін-2» після перереєстрації оператора в росії.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.

Деталі. Іноземні акціонери Shell, Mitsui та Mitsubishi мали до 5 вересня підтвердити свій намір зберегти права власності на проєкт. Японські Mitsui (12,5% акцій) та Mitsubishi (10%) зберегли свої частки.

Shell намагалася продати свої 27,5% акцій. Проте президент росії владімір путін указом заборонив російським стратегічним підприємствам, компаніям ТЕКу та банкам укладати угоди з частками інвесторів із «недружніх країн». Тепер акції Shell, швидше за все, перейдуть у власність росії.

До цього – наприкінці червня – путін підписав указ про передання всіх прав та обов'язків колишнього оператора проєкту Sakhalin Energy Investment Company спеціально створеному ТОВ «Сахалінська енергія». Новий оператор повідомив про початок роботи 19 серпня. 

«Shell не братиме участі в новій компанії, створеній за розпорядженням уряду рф як оператор СПГ-проєкту «Сахалін-2». Ми повідомили федеральний уряд РФ і наших партнерів з компанії Sakhalin Energy Investment, що ми не отримуватимемо частку в новій юрособі й залишаємо за собою всі наші юридичні права», – йдеться у заяві Shell.

Бекграунд. Натомість Shell має намір укласти партнерство з державною Qatar Energy щодо великого проєкту з виробництва скрапленого природного газу – North Field East.

Раніше повідомлялося, що Shell була близькою до продажу своєї мережі АЗС у рф. Про те, що компанія знайшла покупців на свій заправний бізнес, працівникам повідомили 5 травня. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS