Shell має намір співпрацювати з Катаром у найбільшому у світі СПГ-проєкті з виробництва газу – Bloomberg

Shell має намір співпрацювати з Катаром у найбільшому у світі СПГ-проєкті з виробництва газу – Bloomberg

Вартість проєкту сягає $29 млрд: задля збільшення експорту Катаром скрапленого природного газу

Shell має намір співпрацювати з Катаром у найбільшому у світі СПГ-проєкті з виробництва газу – Bloomberg
Фото: dsnews

Що сталося. Енергетична компанія Shell має намір укласти партнерство з державною Qatar Energy щодо великого проєкту з виробництва скрапленого природного газу (СПГ) – North Field East (NFE).

Джерело. Про це пише агентство Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.

Деталі. Зазначається, що Shell хоче наслідувати інші великі західні енергетичні компанії, взявши участь у проєкті. Вартість проєкту сягає $29 млрд – задля збільшення експорту Катаром скрапленого природного газу.

Два джерела, знайомі із ситуацією, повідомили агентству, що Shell може оголосити про партнерство з Qatar Energy у Досі. Представник Shell відмовився від коментарів, Qatar Energy – не відповів на запит агентства. 

Йдеться про проєкт східної частини Північного родовища (NFE) – найбільшого у світі СПГ-проєкту, який дасть змогу збільшити потужності виробництва СПГ Катару з 77 млн тонн на рік до 110 млн тонн на рік. Виробництво, як очікується, розпочнеться 2026 року. Партнерами у проєкті вже виступають ExxonMobil, TotalEnergies, ConocoPhillips та Eni.

Qatar Energy контролює всі складові нафтового сектору Катару, включно з розвідкою, видобутком, переробкою, транспортуванням і зберіганням. Катар – провідний виробник СПГ у світі. 

Бекграунд. Міністр економіки Німеччини Роберт Габек припустив можливість газової співпраці з Катаром. Він додав, що «у Катарі спостерігається прогрес – наприклад, це єдина арабська країна, яка ввела мінімальну заробітну плату. Я вважаю, що те, що ми робимо, краще, ніж залишатися в лапах путіна».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло