Видобуток нафти в росії в жовтні знизився. Експерти прогнозують подальше зниження та різке падіння попиту через ембарго Євросоюзу.
Джерело. Про це пише «Коммерсант» посиланням на джерела, знайомі із ситуацією.
Деталі. росія в жовтні дещо знизила виробництво нафти та її експорт морем і нафтопроводами.
За їхніми даними, у жовтні рф видобувала не більше 1,47 млн тонн нафти на добу з урахуванням виробництва конденсату, на який припадало близько 8% від цього обсягу. Це нижче за квоту ОПЕК+, що становить для росії в жовтні 10,5 млн барелів на добу (1,43 тонни без урахування конденсату).
Експерти прогнозують подальше скорочення видобутку й різке падіння попиту на російську нафту через ембарго ЄС, яке набуде чинності 5 грудня.
За словами аналітиків консалтингової компанії Kept, ембарго автоматично призведе до різкого падіння попиту й необхідності перенаправляти постачання.
Проте оперативно розв'язати це питання не вдасться, вважають експерти. На їхню думку, покупці за межами Євросоюзу відмовлятимуться купувати російську нафту через побоювання вторинних санкцій.
Нафтопереробні заводи в Індії вже скорочують закупівлі, щоб уникнути штрафних заходів, зазначає Малков.
Крім цього, починає позначатися відтік технологій через запроваджені Заходом санкції. Через війну собівартість видобутку нафти зростає.
Експерт прогнозує, що в грудні видобуток нафти в росії може впасти на 9%, до 1,3 млн тонн на добу.
Через війну рф проти України країни Євросоюзу запровадили вже вісім пакетів санкцій щодо росії. Зокрема, в ЄС домовилися заборонити з грудня імпорт російської нафти, що перевозиться у морських танкерах, а з лютого 2023 року – імпорт російських нафтопродуктів. Крім того, у восьмий пакет санкцій внесли пункт про стелю цін на російську нафту.
Бекграунд. Між тим Bloomberg писав, що США змушені «пом’якшити» запровадження стелі цін на російську нафту, оскільки надто мало країн приєдналися до угоди.