Величезні знижки на російську нафту Urals, а також падіння поставок газу в Європу і цін на нього дорого обійдуться російському бюджету, вважає фахівець із ринків, що розвиваються, Тімоті Еш.
Джерело. Про це пише The Moscow Times.
Деталі. На газі росія може втратити $50 млрд цього року. А збереження нафтового дисконту на рівні 30–40% може призвести до недоотримання близько $100 млрд експортних доходів, підрахував Еш, старший стратег RBC BlueBay Asset Management та науковий співробітник Chatham House.
Внаслідок цього бюджетний дефіцит може виявитися не 2% ВВП, як прогнозує міністерство фінансів росії, а 6–7% ВВП, пише Еш у статті для Центру європейського політичного аналізу.
У 2022 році дефіцит склав 2,3% ВВП (замість профіциту, що спочатку планувався, 0,9% ВВП).
Зараз Urals продається майже вдвічі дешевше за Brent – по $44 за барель, за даними агентства Argus. А російський бюджет зверстаний, виходячи із ціни $70 за барель.
Такий великий дисконт – результат введеного 5 грудня європейського ембарго (це основний фактор) і стелі для ціни російської нафти на рівні $60, каже Бен Кехілл, старший науковий співробітник американського Центру стратегічних та міжнародних досліджень.
«Навіть якщо російський експорт збільшиться, це не буде великою проблемою, – цитує його Financial Times. – Захід отримає те, що хотів: добре забезпечений ринок та скорочення російських доходів».
У росії залишилося лише кілька великих покупців її нафти – Китай, Індія, – і їхня ринкова позиція дуже сильна, тобто вони домагатимуться максимальних знижок, додають експерти.
Бекграунд. Раніше стало відомо, що залежність російського бюджету від цін на нафту досягла історичного максимуму.