Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) спільно з дослідницькою групою SITU опублікувала розслідування ракетного удару по залізничному вокзалу в Краматоську 8 квітня 2022 року.
HRW зробила висновок, що удару завдали російські війська балістичною ракетою, оснащеною касетною боєголовкою.
Джерело. Про це пише Радіо Свобода.
В інтерв'ю виданню керівник департаменту криз і конфліктів HRW Айда Сойєр розповіла про доповідь про ракетний обстріл вокзалу в Краматорську, що вийшла в річницю початку масштабного російського вторгнення. Внаслідок удару, за інформацією HRW, загинув 61 мирний житель і понад 100 отримали поранення.
HRW у своїй доповіді стверджує, що знайшла докази того, що російська армія мала ракетний комплекс «Точка У», який знаходився в Харківській області на досить близькій від Краматорська відстані.
За даними дослідників, під час удару було застосовано ракету комплексу «Точка У» з касетною бойовою частиною.
Раніше ВВС провела власне розслідування, під час якого зібрала докази того, що для удару по залізничному вокзалу в Краматорську 8 квітня було застосовано ракету з касетною боєголовкою ракети 9N24 комплексу «Точка У».
HRW вважає, що цей удар був невибірковою російською атакою на цивільних осіб та воєнним злочином. Хоча залізничні станції в принципі можуть розглядатися як легітимні військові цілі, вокзал у Краматорську використовувався для евакуації цивільного населення.
Українські військові не базувалися на залізничній станції та не були присутніми на вокзалі під час атаки.
Російська влада, яка влаштувала його обстріл, мала знати, що там була значна кількість цивільних осіб, вважають у HRW.
HRW збирається найближчими днями випустити доповіді про руйнування внаслідок російського авіаудару багатоквартирного житлового будинку в Ізюмі рік тому, а також про злочини, скоєні під час тривалого штурму Маріуполя.
Внаслідок авіаційного удару по п'ятиповерховому будинку на вулиці Першотравнева в Ізюмі 9 березня 2022 року загинули щонайменше 44 особи, що стало одним із найбільш кровопролитних епізодів одномоментної загибелі цивільних осіб у ході російської війни на той момент.
Бекграунд. Нагадаємо, Річард Вейр, дослідник з відділу криз та конфліктів Human Rights Watch, приїжджав в Україну у пошуках доказів військових злочинів, скоєних російськими військами.